Festyny

 

W trakcie działań festynowych zależy nam na stworzeniu atmosfery przyjaźni i współpracy grupowej, rozwijaniu kreatywności i aktywności oraz dobrej zabawy podczas działań. Promujemy działania, w których nie ma miejsca na niezdrową rywalizację, gdzie wszystkie dzieci, młodzież i dorośli w jednakowym stopniu mogą skorzystać z proponowanych zabaw w przyjaznej atmosferze.  Animatorzy, to odpowiednio przygotowani pedagodzy z dużym doświadczeniem.

Jesteśmy pedagogami zabawy, a nie agencją artystyczną. Animujemy, zachęcamy do wspólnej zabawy, radości i twórczego spędzenia czasu wolnego. Nie zabawiamy publiczności ze sceny, nie organizujemy typowych konkursów.

W ramach imprezy plenerowej proponujemy działania integrujące, plastyczne oraz działania animacyjne w formie stoisk:

DZIAŁANIA INTEGRUJĄCE ? propozycje wspólnych zabaw i działań stwarzających okazję do integracji i zróżnicowanych interakcji uczestników. Zabawy z atrakcyjną chustą animacyjną, ułatwiające wzajemne poznanie się i integrację grupy, ćwiczące współdziałanie, refleks, spostrzegawczość, zwinność i zręczność. Tańce integracyjne z różnych stron świata. Duży repertuar starych i nowych zabaw podwórkowych, pląsów, wyliczanek, zabaw z rekwizytami rozwijających ekspresję, współpracę, koncentrację, wprowadzających w pogodny nastrój, budujących dobre kontakty, pozwalających utożsamić się z grupą, przejąć odpowiedzialność za własne poczynania.

Działania integracyjne realizujemy blokami w centralnym miejscu działań. Zapraszamy do nich chętnych uczestników. Równocześnie realizujemy pozostałe propozycje na stanowiskach.

Proponujemy:

STOISKO ZMYSŁÓW

szereg działań nastawionych na pobudzanie wybranych zmysłów: dotyku, węchu, słuchu, wzroku np.: skrzynki i woreczki dotykowe, pudełeczka słuchowe, drzewo zapachów, plansze z rysunkami do odnajdywania różnic. Uczestnik dostaje „mapę stoiska” i w wybranej przez siebie kolejności próbuje wykonać przygotowane zadania. Nagrodą za udział w działaniach jest „słodka niespodzianka” na pobudzenie zmysłu smaku;
STOISKO ZABAW INTEGRACYJNYCH

zabawy z chustą animacyjną (kolorowa płachta z tekstylu o średnicy 5 metrów, którą można falować, podrzucać przedmioty, chodzić po niej lub pod nią) gry i zabawy podwórkowe. Tańce integracyjne – proste tańce grupowe, których wszyscy mogą się szybko nauczyć bez potrzeby zbyt długiego ćwiczenia z możliwością pokazania efektu finalnego na scenie, Gazetowy pokaz mody – wykonywanie strojów z gazet i papierowych taśm oraz prezentowanie ich na scenie.

STOISKO KONSTRUKCYJNE

tworzenie własnych, oryginalnych budowli z klocków:

 • drewnianych,
 • słomek konstrukcyjnych.

STOISKO GIER

duże gry planszowe:

 • warcaby 2,5m x 2,5m,
 • memory

STOISKO SPRAWNOŚCIOWE

 • szczudła drewniane i kubełkowe
 • ?ser?
 • wyścigi ślimaków
 • chodzenie po linie
 • strzelanie z łuków, itp.

STOISKO ZABAW DLA NAJMŁODSZYCH

gry i zabawki przeznaczone do zabawy z małymi dziećmi:

 • wirujące talerze z poręczami,
 • duże bibo,
 • klocki do układania
 • platformy do ćwiczeń równowagi,
 • labirynty, itp.

STOISKO PLASTYCZNE

Działania i tworzenie z papieru, gazet z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.

STOISKO MAKIJAŻU

malowania twarzy.

STOISKO FORMOWANIA BALONÓW

animator formuje różne kształty z balonów (zwierzęta, kwiaty itp.) i rozdaje uczestnikom działań.

STOISKO CYRKOWE

wszyscy chętni mogą na chwilę zamienić się w artystę  cyrkowego i spróbować: nauczyć się żonglerki maczugami, obręczami, chustkami, piłkami, diabolo i poi, pojeździć na monocyklu, wykonywać sztuczki magiczne, kręcić talerzami cyrkowymi. Mogą również przejść do ?cyrkowej garderoby? i przebrać się w strój clowna,   itp.

CENA: Do uzgodnienia ? uzależniona od ilości propozycji, czasu, miejsca i dodatkowych atrakcji.

Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny zorganizowanych przez nas działań.

WYŚCIGI ŚLIMAKÓW

 

PISAK INTEGRACYJNY

 

 

RÓWNOWAŻNIA

 

STOISKO PLASTYCZNE

MIASTECZKO EKOLOGICZNE

SZACHY RODZINNE

CHUSTA ANIMACYJNA