Letnia Szkoła Animatorów 2017

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA

zaprasza do wzięcia udziału w


LETNIA  SZKOŁA  ANIMATORÓW

„UCZYMY SIĘ BAWIĄC”

Sława 26.06. – 30.06.2017 r.

 

Informacje na zamieszczonym plakacie!


 

 

 

 

 

 


Letniej Szkole Animatorów OBLICZA TAŃCA-” Taneczna podróż przez świat”

Termin: 4-7 lipca 2016
Miejsce: warsztaty odbędą się w budynku Gdyńskiej Szkoły Społecznej
W programie:
-poznanie prostych, tradycyjnych tańców dla dzieci ze wszystkich kontynentów
-propozycje zabaw ruchowych przy muzyce i zabaw tanecznych opartych na folklorze wybranych kultur
-przygotowanie rekwizytów i scenografii tematycznych
-możliwość korzystania z gdyńskich atrakcji
-wieczorne babskie szydełkowanie
Prowadzące:
Iwona Czerwińska-
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczycielem plastyki i pedagogiki Marii Montessori.
Trener: Małopolskiego NODN Kangur w Krakowie, PSPiA KLANZA Oddział w Gdyni.Centrum Edukacji i Rozwoju 4 Sowy i coś w Gdyni.Instruktor tańców w kręgu oraz instruktor tańców ludowych i etnicznych  certyfikat Folk Style Productions, USA.
Od blisko 20 lat zajmuje się promowaniem edukacji tanecznej w procesie dydaktyczno-wychowawczym i integracji grup.
Współautor publikacji i warsztatów: Tańce integracyjne w pracy z grupą cz. II, Taneczne spotkanie z Klanzą cz. I i cz. II.Autor wielu warsztatów tanecznych dla grup na różnym etapie edukacji oraz osób dorosłych,dla których taniec jest m.in. dobra zabawą i sposobem na czas wolny.
Małgorzata Miechowska- jest trenerem Centrum Edukacji i Rozwoju  4 Sowy i coś w Gdyni,
trenerm II stopnia Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów ?KLANZA?,
Liderem sekcji tanecznej PSPiA KLANZA, członkiem Komisji Certyfikacyjnej w/w Stowarzyszenia.
Ubrana w codzienność emanuje uśmiechem, energią i kreatywnością. Zajęcia najczęściej opiera o pedagogikę zabawy a swoją ciekawością świata zaraża nie tylko poprzez niekonwencjonalne wykorzystanie materiałów, surowców, narzędzi i technik ale również wspólne poszukiwanie nowych wyzwań. Nieważne czy z pięcio czy sześdziesięciolatkami!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Miejsce: Gdyńska Szkoła Społeczna;zakwaterowanie w salach lekcyjnych na materacach, prosimy o zabranie ze sobą śpiworów. Możliwość noclegów w pobliskim akademiku lub hotelu za dodatkową opłatą.

Termin: 4-7 lipca 2014

Liczba uczestników: 30 osób  o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Deklaracja uczestnictwa oraz wpłaty do 15 maja 2014

Koszt uczestnictwa: 400 zł. (zakwaterowanie, wyżywienie, uczestnictwo w LSA, konspekt zajęć)

Można dokonywać zgłoszeń wstępnych telefonicznie: Małgorzata Miechowska ; e-mail: gdynia@klanza.org.pl; biuro PSPiA KLANZA tel. 503-514-474

Wpłaty za uczestnictwo na konto PSPiA KLANZA 30 1020 1853 0000 9302 0109 1396 (brak wpłaty wiąże się z jednoczesnym skreśleniem z listy uczestników) z dopiskiem LSA TAŃCE  oraz podaniem danych do rachunku.

 

 

———————————————————————————————————-

 

 


OBLICZA TAŃCA 2014

3-6 lipca 2014

BUDZENIE DZIKIEJ KOBIETY

zorganizowanej przez Sekcję Taneczną PSPiA KLANZA

zajęcia prowadzą

Agnieszka Miłaja Głuszczyńska ? psycholog, trener rozwoju osobistego i biznesu, life coachem, instruktor improwizacji tańca, terapeuta tańcem.Prowadzi warsztaty i obozy dla kobiet. Jej formą pracy jest taniec i terapia tańcem. Tańca i choreoterapii uczył się pod kierunkiem znanych nauczycieli tańca i terapii tańcem, m.in. Diane Butler, Wojtka Mochnieja, Beaty Mareckiej, Detlefa Kapperta, Judyth Bunny, Doroty Pheiffer, Mateusza Wiszniewskiego.W swojej pracy wykorzystuje echniki pracy z ciałem, improwizację taneczną, elementy różnych technik tańca trening odczuwania i relaksacji, masaż, pierwotne techniki uzdrawiania, pieśni, baśnie,rytuały, grę na bębnie oraz oczywiście metody psychologiczne Od wielu lat jest związana z pierwotną tradycją kobiecą

Edyta Bonk ? psycholog, nauczyciel akademicki, certyfikowany terapeuta tańcem, instruktor improwizacji tanecznej i symboliki ciała, od wielu lat prowadzi zajęcia terapii tańcem z grupami w każdym wieku.

Adresaci: członkowie sekcji tanecznej, trenerzy i animatorzy PSPiA KLANZA, nauczyciele nauczania przedszkolnego, nauczyciele kształcenia zintegrowanego, animatorzy kultury, nauczyciele i instruktorzy tańca, pracownicy świetlic i placówek edukacji pozaszkolnej.

W programie:

3-4 lipca 2014

?ŚCIEŻKI KOBIECOŚCI? - na bazie greckiej mitologii

Warsztat taneczno ? rozwojowy (z elementami terapii tańcem i arteterapii) oraz edukacyjny (z elementami mitologii greckiej).

W trakcie warsztatów przyjrzymy się różnym ścieżkom kobiecości. Poprzez omówienie i spotkanie w tańcu i rysunku symbolicznych postaci z mitologii greckiej – poszukamy w sobie takich drogowskazów życiowych jak: mądrość, miłość, rodzina, walka czy radość i dzikość.

To archetypowe kobiety ? ukazują drzemiące w nas potencjały ale też ograniczenia.

Być może odkryjemy drogi, które są nam dobrze znane lub takie, które dopiero przed nami…Być może cały czas idziemy jedną utartą ścieżką lub zmieniamy je co chwilę albo właśnie stoimy na rozdrożu. Czy czujemy, że te drogi są nasze, czy dobrze nam w tej podróży???

Szczególnie przyjrzymy się temu co w nas naturalne, spontaniczne i twórcze ale też szalone i nieokiełznane. Temu co budzi w nas Dziką Kobietę. (Typologia oparta na opracowaniu dr Zenona Dudka)

Warsztat może być inspiracją do pracy z grupami dorosłych, ale też dziećmi i młodzieżą. Znajdzie się w nim bowiem sporo metod rozpoczynania i kończenia zajęć z grupą. Będą też ćwiczenia na zapoznanie się, na imiona, współpracę i integrację. Od strony ruchowej będzie można się nauczyć wielu rozgrzewek i kilku tańców integracyjnych.

Na zajęcia najlepiej przyjść w swobodnym ubraniu, wygodnym obuwiu i z wodą!

5-6 lipca 2014

Archetypy kobiecości- budzenie dzikiej kobiety.

Rozwojowy warsztat:

Dzika Kobieta drzemie w każdej z nas. To esencja kobiecości, pierwotna, wolna i mądra. Doskonale zna naturę, kieruje się instynktem i intuicją.

Podobnie jak inne aspekty kobiecej duszy – Dziewczynka, Matka, Wojowniczka, Uwodzicielka, Kapłanka, Królowa domagają się obudzenia i ekspresji.

Patriarchalna kultura przez stulecia ukształtowała model kobiety uległej, i zależnej, krępując u dziewczynek a później kobiet naturalną swobodę ruchu i spontaniczność. Rozkołysane biodra nie przystoją grzecznym dziewczynkom. A tłumione potrzeby i emocje blokują ciało. Staje się ono wtedy sztywne, jego ruchy są sztuczne i kontrolowane. Na szczęście można to zmienić. W nawiązaniu kontaktu z prawdziwą kobiecością pomaga taniec i ruch. Spontaniczny, pozbawiony zasad, płynący prosto z serca a także pierwotny, orientalny, pochodzący z kultur plemiennych, pozwalający odczytywać mądrość kobiecego ciała i energii.

Zainspirowana książką ?Dzika kobieta? Angeliki Aliti i ?Biegnąca z wilkami” Clarissy Estes oraz doświadczeniami bycia w kręgu kobiet ?Dakini?od lat prowadzę grupy rozwojowe, warsztaty i obozy dla kobiet wykorzystując taniec spontaniczny, orientalny, tańce w kregu jako narzędzie rozwoju a także kobiece pieśni, baśnie, rytuały, stroje, rysunek, bycie razem we wspólnocie kobiet. Kobiety odnajdują na powrót w sobie pokłady radości, intuicji i poczucie wspólnoty. Ta moc pomaga realizować im ich cele, wrócić do porzuconych marzeń, być bardziej sobą. Tematy z zajęć można wykorzystać później w pracy z dziewczynkami i kobietami w różnym wieku.

Zapraszam kobiety w każdym wieku, kondycja i doświadczenie w tańcu nie jest potrzebne. Tańczymy na bosaka lub w miękkim obuwiu, w strojach kobiecych czyli sukienkach, spódnicach.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Miejsce: Gdyńska Szkoła Społeczna;zakwaterowanie w salach lekcyjnych na materacach, prosimy o zabranie ze sobą śpiworów. Możliwość noclegów w pobliskim akademiku lub hotelu za dodatkową opłatą.

Termin: 3-6 lipca 2014

Liczba uczestników: 35 osób ? o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Deklaracja uczestnictwa oraz wpłaty do 15 maja 2014

Koszt uczestnictwa: 420 zł. (zakwaterowanie, wyżywienie, uczestnictwo w LSA, konspekt zajęć)

Można dokonywać zgłoszeń wstępnych telefonicznie: Małgorzata Miechowska-Malinowska; e-mail: gdynia@klanza.org.pl; biuro PSPiA KLANZA tel. 503-514-474

Wpłaty za uczestnictwo na konto PSPiA KLANZA 30 1020 1853 0000 9302 0109 1396 (brak wpłaty wiąże się z jednoczesnym skreśleniem z listy uczestników) z dopiskiem ?LSA TAŃCE ? oraz podaniem danych do rachunku.

 

____________________________________________________________________________________________

 

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów  KLANZA

 

zaprasza do udziału w

Letniej  Szkole Animatorów

 

?OBLICZA TAŃCA 2012?

 

GDYNIA 15-19.07. 2012

 

Zapraszamy:  nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, nauczycieli wychowania fizycznego, animatorów kultury, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, liderów grup, osób zajmujących się organizacją czasu wolnego.

 

Oferta skierowana jest nie tylko członków ale i sympatyków naszego Stowarzyszenia.

 

W programie:

 

Warsztaty taneczno-ruchowe  z elementami choreoterapii  ?RELACJE MIĘDZYLUDZKIE?

w programie: metody na zapoznanie i integracje, komunikacja werbalna a niewerbalna, dawanie, pomaganie, uważność, współpraca, lider, podejmowanie decyzji, asertywność.

Prowadząca:

Edyta Bonk ? psycholog, certyfikowany Terapeuta Tańcem (Polskie Stowarzyszenie Choreoterapii – Polski Teatr Tańca w Poznaniu), instruktor improwizacji tanecznej i symboliki ciała,nauczyciel akademicki SWPS, UG, UTW w Gdańsku i Sopocie, od 2002 roku prowadzi grupy terapii tańcem.

Warsztaty taneczne: Tańce  różnych  kultur

?Każdy taniec jest odkryciem nas samych?
Martha Graham

Zapraszam do udziału w 20 godz. zajęciach tanecznych. Przed nami tańce żywiołowe, z temperamentem, a zarazem liryczne i sentymentalne jak tańce rosyjskie; odrębne w rytmach, jak tańce bałkańskie; wyzwalające niezwykłą energię i radość, jak tańce izraelskie oraz tańce, których siła tkwi w ich w niezwykłej muzyce i tradycji, czyli tańce irlandzkie i szkockie. Podsumowując, zapraszam na wakacyjną przygodę z tańcem wielu kultur.

Prowadząca:

Iwona Czerwińska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, plastyk. Instruktor tańców w kręgu. Certyfikat ?Folk Style ? World Dances? Sanny Longden, USA. Trener II stopnia Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA    Współautor wydawnictw tanecznych: ?Tańce integracyjne cz. 2?, ?Taneczne spotkania z Klanzą?. Autorka warsztatów tanecznych, muzyczno-ruchowych i plastycznych.

Zajęcia fakultatywne ( zajęcia plastyczne do wyboru) oraz inne niespodzianki

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 

Miejsce: GDYNIA REDŁOWO OŚRODEK  WYPOCZYNKOWY ?KLIF?

Szyprów 26  81-001 Gdynia.

Mapka dojazdowa na stronie www.klif.razem.org

Ośrodek położony jest w maleńkiej kotlinie na skraju rezerwatu przyrody ?Kępa Redłowska?

Orłowo to część Gdyni, granicząca z najbardziej popularną letnią miejscowością w Polsce ? Sopotem. Dogodna komunikacja zapewniona jest dzięki bliskości przystanków autobusowych, stacji kolejowej i sieci dróg. Do centrum Gdyni lub Sopotu, spacerem dotrzemy w 45 min. a samochodem w 5 minut. Plaża i molo znajdują się w odległości 700 metrów od ośrodka, w parę minut dotrzemy samochodem lub pieszo do centrum handlowego Klif lub do sopockiego Agua Parku.

Zakwaterowanie w 2 pokojowych, kempingowych dla 4 osób, każdy z węzłem sanitarnym. W każdym pokoju znajdują się 2 tapczany jedno osobowe, szafa, stolik i krzesła, szafki nocne, lampki nocne.

 

Termin: 15-19.07.2012 [15.07- dzień zakwaterowania (warsztaty rozpoczynamy dn. 16.07 śniadaniem o godz. 9.00, kończymy  dn. 19.07 kolacją)] możliwość przedłużenia pobytu do 22 lipca

 

Uwaga! Prosimy o zabranie karimaty, kostiumów kąpielowych, wygodnego stroju i obuwia

 

Liczba uczestników: 35 osób ? o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Deklaracja uczestnictwa: wpłata zaliczki 100 zł do dnia 15 maja 2012 – brak wpłaty wiąże się  z  jednoczesnym skreśleniem z listy uczestników.

 

Numer konta:  30 1020 1853 0000 9302 0109 1396

PSPiA KLANZA Oddział w Gdyni, ul. Sibeliusa12/3

 

Tytuł przelewu ?LSA Oblicz tańca 2012? i nazwisko uczestnika.

Proszę podać dokładne dane do FV (na przelewie, telefonicznie lub e-mail).

 

Koszt uczestnictwa: 480  zł (zakwaterowanie,wyżywienie, uczestnictwo w LSA, materiały, kawiarenka).

 

Zapisy i informacje:

tel.: 503 514 474;  502 348 008

lub e-mail: gdynia@klanza.org.pl

 

Kierownik szkoły: Małgorzata Miechowska-Malinowska

 

 

 

 

 

 

 

?OBLICZA TAŃCA 2010?
GDYNIA 27-30.06.2010

Zapraszamy:  nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania zintegrowanego, nauczycieli wychowania fizycznego, animatorów kultury, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, liderów grup, osób zajmujących się organizacją czasu wolnego.

Oferta skierowana jest nie tylko członków ale i sympatyków naszego Stowarzyszenia.

W programie:

 • WSŁUCHAJ SIĘ W SWOJE CIAŁO – zajęcia mające na celu skontaktowanie się ze swoim ciałem poprzez taniec i ruch. Wsłuchanie się w potrzeby, możliwości ale też blokady i ograniczenia własnego ciała rozwija naszą samoświadomość, umożliwia pracę nad niedostatkami i wzmacnia nasze potencjały.
 • analiza ruchu wg metody Rudolfa Labana LMA -  metoda opisująca ruch jego wielość możliwości. Będziemy poznawać rożne jakości  ruchowe np szybko/wolno – bawiąc się tańcem i odkrywając nowe potencjały swojego ciała.
 • Tańce ze świecami wywodzą się z tańców sakralnych, które w ślad za swoim ojcem zbierała po całej Europie,Afryce, Indiach dr Gabriela Woisen. Ich majestatyczna i tajemnicza ekspresja bazuje na prostych,  powtarzalnych krokach, pierwotnych gestach i bliskości z naturą.
 • TANIEC CZTERECH ŻYWIOŁÓW- zajęcia z ?Tańcem czterech żywiołów” przyciągają ludzi w różnym wieku. Ich celem jest osiągnięcie równowagi między Ogniem, Wodą, Powietrzem i Ziemią, które reprezentują w nas różne energie. Inspiracją jest tradycja indiańska, wykorzystująca uzdrawiającą moc czterech żywiołów. Ziemia odpowiada za poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Wyraża się poprzez instynkty i wszystko co pierwotne. Ludzie, którzy mają nieraz uczucie, że tracą grunt pod nogami, mogą wzmocnić wewnętrzne fundamenty przez taniec w rytm bębnów. Żywioł Wody przynosi poczucie harmonii, spokoju, płynności; a nie gwałtownych skoków życia. Wodna muzyka to m.in. Enya i Sade, łagodnie śpiewające kobiety. Odczuwamy czasem potrzebę Ognia, który daje energię, agresję, żywiołowość i seksualność. Energia Ognia skupia się w biodrach, dlatego tańce latynoskie i orientalne dają tyle mocy. Ośrodkiem Powietrza jest serce, jego muzyką – wysokie tony skrzypiec, fletów. Powietrze daje poczucie przestrzeni, lekkości, uniesienia. Jego wpływ można wzmocnić łagodnym tańcem, poruszając wysoko rękami. Można wyobrazić sobie wtedy kołysane wiatrem drzewa lub liście. Zintegrowanie tych czterech energii w ciele daje poczucie pełni i harmonii.

Prowadzący:

 • Edyta Bonk – psycholog, pracownik UG i SWPS, instruktor terapii tańcem, improwizacji
  tanecznej i symboliki ciała oraz członek Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapeutów w Polskim
  Teatrze Tańca w Poznaniu. Od 7 lat prowadzi grupy Terapii Tańcem.
 • Agnieszka Miłaja Głuszczyńska - psycholog, trener edukacyjny, instruktor improwizacji
  tańca i symboliki ciała, choreoterapeuta, założycielka Ośrodka Rozwoju i Terapii Tańcem w
  Gdańsku. Od 5 lat prowadzi grupy rozwojowe i terapeutyczne, warsztaty oraz obozy dla kobiet.
 • Trenerzy sekcji tanecznej

Program LSA  –  30 godzin dydaktycznych + zajęcia fakultatywne.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 • Miejsce: Gdyńska Szkoła Społeczna , Gdynia ul. Kapitańska 37
 • Termin: 27-30.06.2009 (rozpoczynamy śniadaniem 9.00, kończymy kolacją)
 • Dojazd do szkoły: SKM Gdynia Główna- Gdynia Stocznia, kierować się w stronę Akademii Morskiej
 • Uwaga! Prosimy o zabranie karimaty, kostiumów kąpielowych, wygodnego stroju i obuwia
 • Liczba uczestników: 30 osób ? o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Deklaracja uczestnictwa: wpłata zaliczki 100 zł do dnia 10 maja 2009 - brak wpłaty wiąże się  z  jednoczesnym skreśleniem z listy uczestników.

Numer konta:  30 1020 1853 0000 9302 0109 1396
PSPiA KLANZA Oddział w Gdyni, ul. Sibeliusa12/3

Tytuł przelewu ?LSA Oblicz tańca 2010? i nazwisko uczestnika.
Proszę podać dokładne dane do Faktury (na przelewie, telefonicznie lub e-mail).

Koszt uczestnictwa: 320 zł/bez noclegu (wyżywienie, uczestnictwo w LSA, materiały, kawiarenka).

Nocleg do wyboru:

 • I wariant w szkole 10 zł/osobodzień ( materace, prysznic, prosimy o zabranie śpiwora)
 • II wariant w akademiku obok szkoły  60 zł/osobodzień (aneks mieszkalny: 3 pokoje dwuosobowe, kuchnia, łazienka)
 • III wariant w hotelu Antares (1000 m od szkoły) 110  zł/ osobodzień (pokój trzyosobowy)

Zapisy i informacje: Sekretariat biura PSPiA KLANZA Oddział w Gdyni,
tel.: 58 664 80 60; 0 503 514 474; 0 502 348 008, e-mail: gdynia@klanza.org.pl

Kierownik szkoły: Małgorzata Miechowska-Malinowsk