Nowa oferta warsztatowa 2018

 

 

 

 

CENTRUM SZKOLENIOWE KLANZA W GDYNI

ZAPRASZA

NOWA OFERTA SZKOLENIOWA NA ROK 2018

Przypominamy Państwu,  że   obowiązuje system zapisów przez Internet

( biuro@klanza.pl) na wszystkie warsztaty Centrum Szkoleniowego KLANZA w Gdyni. To umożliwia zapisywanie się na warsztaty o dowolnej, dogodnej dla Was porze i uchroni przed koniecznością korzystania z telefonu. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas rozwiązanie są dla Państwa dużym ułatwieniem!

W e-mailu prosimy o podanie:

Imię i Nazwisko

adres e-mail

nr telefonu

miejsca i daty urodzenia

przedmiot nauczania

miejsce pracy

tytuł warsztatów

dane do fv

Opłaty za warsztaty przyjmujemy WYŁĄCZNIE PRZELEWEM najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem warsztatów i po uprzednim potwierdzeniu ! Brak wpłaty na konto w ustalonym terminie jest jednoznaczne  skreśleniem z listy uczestników warsztatów.

 

_______________________________STYCZEŃ 2018_______________________

Tytuł warsztatów:  PLAN DALTOŃSKI- WARSZTATY GOŚCINNE     Lista zamknięta !!!!!!

termin: 13 stycznia 2018

sobota 9.00-15.00

(8  godz. dydakt.)

Prowadzący:

Anna Sowińska – konsultant edukacji daltońskiej Polskiego Stowarzyszenia Dalton, w latach 2008-2015 dyrektorka pierwszej w Polsce daltońskiej Szkoły Podstawowej, autor wielu publikacji nt nowoczesnej edukacji, nauczycielka pierwszych w Polsce w latach 90-tych  klas autorskich, autorka książki nt. planu daltońskiego w Polsce pt. „Od nauczania do uczenia się. Nasz plan daltoński”

Robert Sowiński – Członek Zarządu Fundacji Dalton International, redaktor portalu plan daltoński.pl, wydawca publikacji nt planu daltońskiego, autor ksiązki nt. planu daltońskiego w Polsce pt. „Od nauczania do uczenia się. Nasz plan daltoński”

Szkolenie podstawowe, przeznaczone dla osób rozpoczynających przygodę z planem daltońskim  6 x 45 min:

1. Pedagogika planu daltońskiego – rola Helen Parkhurst w nurcie pedagogiki nowego wychowania, międzynarodowe tło historyczne, losy pedagogiki daltońskiej w Polsce od jej początków do dnia dzisiejszego.
2. Praca z instrukcją.

3. Motywacja wewnętrzna kluczem do odpowiedzialności za własną edukację.

4. Konstruowanie zajęć według planu daltońskiego.

5. Praktyczne zastosowanie pedagogiki planu daltońskiego w szkole i przedszkolu.

6. Aranżacja sali, wykorzystanie pomocy edukacyjnych, organizacja czasu pracy.

Podczas zajęć prowadzonych w formie wykładowej i warsztatowej, uczestnicy poznają zasady pedagogiki planu daltońskiego.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla dyrektorów placówek jak i nauczycieli, którzy chcą poznać i zastosować w pracy z dziećmi elementy planu daltońskiego. Podstawowy program zajęć dostosowujemy do wymagań zlecającego szkolenie, jeśli ma ono nie tylko mieć charakter poznawczy, ale pozwolić nauczycielom wprowadzać pedagogikę planu daltońskiego w placówce edukacyjnej. Zajęcia prowadzone są przez trenerów mających doświadczenie szkoleniowe, wiedzę nt pedagogiki daltońskiej zdobytą na szkoleniach zagranicznych i krajowych.

Każdy uczestnik poza solidną porcją wiedzy, otrzyma „Pomocnik nauczyciela”, który zawiera gotowe pomysły na pomoce edukacyjne, pozwalajace od następnego dnia wdrażać elementy planu daltońskiego, oraz certyfikat uczestnictwa w szkoleniu podstawowym.

cena: 150 zł

miejsce:
Gdyńska Szkoła Społeczna
Ul. Kapitańska 37
Gdynia Stocznia

_________________________________________________

TYTUŁ WARSZTATÓW:  LOGORYTMIKA W PRZEDSZKOLU I SZKOLE LISTA ZAMKNIĘTA!!!!!

termin: 20 stycznia 2018

termin: sobota 9.00-15.00

(8 godz. dydaktycznych)

Prowadzące:
Maria Tomaszewskanauczycielka rytmiki. Absolwentka wydziału Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz wydziału Wychowania Muzycznego PWSM w Gdańsku. Kompozytorka piosenek, autorka wielu podręczników do nauki muzyki oraz książek z piosenkami dla najmłodszych, np. „Pląsy z długą brodą”, „Piosenki na literki” do Metody Dobrego Startu, „Dzieciaki – śpiewaki”, „Pląsy bez paszportu”, „Kapelusz pełen nut”.
Irmina Żarska – absolwentka studiów magisterskich – logopedia, ze specjalnością neurologopedia. Nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Ponadto jest polonistką, posiada też uprawnienia do nauczania języka kaszubskiego.Oferta jest kierowana do wszystkich, którzy rozpoczynają swoja przygodę z logorytmiką. Zapraszamy nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych i inne osoby pracujące z małymi dziećmi, a także studentów.

W programie:

☺ podstawy logorytmiki,
☺ zabawy logopedyczne,
☺ zabawy logorytmiczne,
☺ zabawy ruchowe do poznanych utworów,
☺ pląsy na siedząco.

koszt: 125 zł

Na miejscu będzie można kupić po cenie promocyjnej książkę „Kapelusz pełen nut”.

_________________________________LUTY 2018____________________________

Tytuł warsztatów: GRY I ZABAWY RUCHOWE W EDUKACJI.

termin: 17.02.2018

sobota 9.00-17.00

(10 godz. dydakt.)

Prowadzący: gościnnie dr Wojciech Sakłak

dr nauk o kulturze fizycznej. Absolwent studiów podyplomowych :Zarządzanie Oświatą,Psychologia Sportu,Trener II klasy w narciarstwie alpejskim. Instruktor unihokeja, piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, pływania, biegów na orientację, narciarstwa zjazdowego.Uwielbia czytać a poza tym lubi aktywnie spędzać czas. Zimą od lat organizuje wyjazdy narciarskie do Włoch, a latem rowerowe (do Szwecji i na Bornholm).

Warsztaty skierowane są nie tylko do nauczycieli wychowania fizycznego, ale również do studentów kierunków nauczycielskich oraz wszystkich nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz osób zainteresowanych podnoszeniem poziomu własnej sprawności fizycznej, oraz do wszystkich, którzy chcą propagować i organizować aktywne formy spędzania czasu wolnego.

W programie:

  • Zajęcia ruchowe a rozwój psychiczny i społeczny dzieci w wieku wczesnoszkolnym,
  • Rozwój motoryczny a aktywność ruchowa,
  • Propozycje ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych
  • Zabawy w berka( różne odmiany),zabawy z czworakowaniem, zabawy ze śpiewem,zabawy orientacyjno- porządkowe, zabawy skoczne,zabawy z mocowaniem,zabawy rzutne,zabawy z elementami ćwiczeń korekcyjnych itp

WARSZTATY PRAKTYCZNE: konieczny wygodny strój i obuwie zamienne!

cena: 140 zł

miejsce:!!!!
AWFiS Gdańsk Sala Gimnastyczna Wydziału Turystyki i Rekreacji ( Stara Szkoła Sportowa)


__________________________________________________

Tytuł warsztatów: Zabawy i piosenki na wyciągnięcie ręki – czyli jak czerpać radość z działań integracyjnych dla dzieci i dorosłych

termin:  24-25.02.2018

sobota 9.00-16.00

niedziela 9.00-13.00

(15 godz. dydaktycznych)

Prowadząca: Anna Jendryka trener PSPiA KLANZA Poznań

Autorki warsztatów: „Maluchy” cz. I i II, „Wio, koniku…”, „Dla dzieci,
z dziećmi, o dzieciach…”, zapraszają na kolejne szkolenie metodyczne oparte na nowych, autorskich piosenkach, pląsach
i zabawach.
Piosenka jest bliska dziecku. Bawi, odpręża, uczy, wychowuje. Stanowi doskonałą płaszczyznę do poznania siebie, innych, do nawiązania pozytywnych relacji w grupie, daje radość, a czasami skłania do refleksji – dlatego jest tak bardzo uniwersalna. Jednocześnie piosenka, to nie tylko słowa i melodia, ale też określony rytm, ciekawa aranżacja, czy interpretacja – a każdy
z tych elementów potraktowany osobno, otwiera nowe możliwości
i jest źródłem niekończących się pomysłów do pracy z grupą.
W warsztatach znalazły się oprócz 18 autorskich piosenek (umieszczonych na płycie CD), także zabawy ruchowe, tańce, pląsy, ćwiczenia twórcze i teatralne, łatwe działania plastyczne, pomysły na proste i efektowne rekwizyty. Propozycje te można wykorzystać m.in. podczas spotkań integracyjnych dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, animatorów klubów malucha, studentów, rodziców i dziadków.

cena: 185 zł z CD

miejsce:

Gdyńska Szkoła Społeczna
Ul. Kapitańska 37
Gdynia Stocznia

_______________________________MARZEC 2018 ______________________

Tytuł warsztatów: MATEMATYKA MALUCHA. MALUCH BADACZ

termin: 10 marca  2018

sobota 9.00-18.00

(12 godz. dydakt.)

Prowadząca: Katarzyna Mieloszyńska trener  PSPiA KLANZA Gdynia

Warsztat 12 godzinny przeznaczony dla nauczycieli pracujących ze starszymi przedszkolakami i uczniami młodszych klas szkoły podstawowej. Prezentuje metody i sposoby ?zabawy matematyką?, które można wykorzystać w pracy z grupą. Zabawy, które rozwijają słownictwo i pojęcia matematyczne, udoskonalają umiejętności liczenia. Warsztat obejmuje atrakcyjne gry i ćwiczenia ułatwiające zapamiętywanie pojęć kalendarzowych, porządkowanie i segregowanie. Część zajęć przeznaczona jest na prezentację prostych ćwiczeń chemiczno-fizycznych, które można pokazać w grupie przedszkolnej i w klasie. Prezentowane eksperymenty ukazują prawa rządzące ciepłem, powietrzem, światłem, elektrycznością, wodą i zjawiskami magnetycznymi. Porozmawiamy również o zjawiskach pogodowych i zależnościach występowania tych zjawisk. Wszyscy uczestnicy warsztatu otrzymują materiały, w wersji papierowej, z opisem wszystkich zadań.

cena: 130 zł

miejsce:
Gdyńska Szkoła Społeczna
Ul. Kapitańska 37
Gdynia Stocznia

__________________________________________________

TYTUŁ WARSZTATÓW: Wszystko jest możliwe- niezwykły świat muzyki filmowej cz.I

NOWOŚĆ!!!

termin: 10 marca 2018

sobota 9.00-13.00

(5 godz. dydaktycznych

PROWADZĄCA: Anna Jendryka , trener PSPIA KLANZA w Poznaniu.

Muzyka filmowa – świat stworzony przez wybitnych kompozytorów, grany przez najlepsze orkiestry, wymykający się prostym klasyfikacjom i podziałom na style czy gatunki muzyczne, stanowi fantastyczny materiał do pracy z dzieckiem. To co zachwyca szczególnie, to ogromne bogactwo form i dźwięków, niebywała różnorodność, siła przekazu i ładunek emocji jaki niesie. Dzięki wybranym tematom filmowym rozpoczynamy wędrówkę w czasie i przestrzeni, ulegając magii jaka im towarzyszy. Na warsztatach będziemy bawić się przy muzyce filmowej, tworzyć proste układy choreograficzne, opowieści muzyczne do znanych tematów autorstwa wybitnych kompozytorów takich jak : Hans Zimmer, Ennio Morricone, Michał Lorenc czy Vangelis. Dzięki połączeniu przepięknych motywów muzycznych z barwnymi rekwizytami i ruchem, powstają efektowne, widowiskowe choreografie, które z jednej strony zaskakują i poruszają widza, a z drugiej stanowią silne przeżycie dla samych wykonawców. Moc tej muzyki i jej niezwykłe brzmienia sprawiają, że nawet najprostsze pomysły zyskują artystyczny przekaz i głębię.


cena: 90 ZŁ

miejsce:

Gdyńska Szkoła Społeczna
Ul. Kapitańska 37
Gdynia Stocznia

TYTUŁ WARSZTATÓW:   Jak współpracować z rodzicami w przedszkolu i szkole

termin:  10 marca 2018

sobota 13.30-17.30

(5 godz. dydaktycznych)

PROWADZĄCA: Anna Jendryka, trener II stopnia Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA w Poznaniu

Tematem spotkania są wzajemne relacje nauczycieli i rodziców, ich lęki, obawy, a także wzajemne oczekiwania wobec siebie. Zajęcia pozwalają poznać sposoby integrowania środowiska rodziców, budowania pozytywnych relacji nauczyciel-rodzic i stwarzania sytuacji sprzyjających ich większej aktywności. Prezentowany materiał zawiera proste ćwiczenia i zabawy ułatwiające nawiązywanie kontaktu między nauczycielem, a rodzicami oraz sposoby budowania i wzmacnianie poczucia więzi w gronie samych rodziców. To również otwarta dyskusja na temat trudności z tym związanych, a także dzielenie się własnymi pozytywnymi doświadczeniami we współpracy z rodzicami. Program zawiera także naukę tańców i zabaw integracyjnych uatrakcyjniających spotkania z rodzicami.

cena: 90 ZŁ

miejsce:

Gdyńska Szkoła Społeczna
Ul. Kapitańska 37
Gdynia Stocznia

UWAGA!!!!!

OSOBY KTÓRE ZECHCĄ UCZESTNICZYĆ W DWÓCH WARSZTATACH OTRZYMUJĄ ZNIŻKĘ KOSZT WARSZTATÓW WYNOSI 160 ZŁ

_________________________________________________

Tytuł warsztatów: Od zmysłu do umysłu-Trening twórczości i kreatywności   cz. II ( kontynuacja cz.I)  Pilotaż!!! Nowośc!!!!

termin:  warsztaty zostaną zrealizowane w innym terminie, przepraszamy!

sobota 9.00-17.00

(10 godz. dydakt.)

Prowadzące: Mirosława Sakłak- neurodydaktyk, trener, Małgorzata Miechowska- arteterapeuta, terner

Trening twórczości i kreatywności „Od zmysłu do umysłu” Szkolenie dla nauczycieli wszystkich typów szkół,przedszkoli, psychologów, pedagogów, wychowawców świetlic. To warsztaty  umiejętności osobistych umożliwiających rozwój szeroko rozumianych kompetencji interpersonalnych.W programie warsztatów:Ćwiczenia integrujące grupę Ćwiczenia rozwijające zdolności twórczego myślenia Twórcza ekspresja Elementy treningu relaksacyjnego Zasady ułatwiające twórcze myślenie Klimaty kreatywności Gry rozwijające kreatywność Elementy neurodydaktyki w edukacji. Pokaz metody Biofeedback. Ćwiczenia rozwijające samowiedzę i samooceną

cena: 125 zł

miejsce:

Gdyńska Szkoła Społeczna
Ul. Kapitańska 37
Gdynia Stocznia

__________________________________________________________

Tytuł warsztatów: KOLOROWA EDUKACJA.Alternatywne wykorzystanie chusty animacyjnej w edukacji dzieci w młodszym wieku szkolnym i starszych dzieci przedszkolnych.

termin:  17 marca 2018

sobota 9.00- 18.00

(12 godz. dydakt.)

Prowadząca: Beata Kącicka  Katarzyna Mieloszyńska  trenerki  PSPiA KLANZA Gdynia

Warsztat pozwala na kreatywne odniesienie się do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Za pomocą chusty animacyjne tworzy odmienną przestrzeń od codziennej w lekcyjnych ławkach. Pozwoli metodami pedagogiki poprowadzić niejedną lekcję w szkole lub zajęcia w przedszkolu dając ciekawe inspiracje, pomysły. Jest doskonałym odniesieniem do hasła:

POWIEDZ MI A ZAPOMNĘ

POKAŻ A ZAPAMIĘTAM

POZWÓL MI WZIĄĆ UDZIAŁ, A ZROZUMIEM.

Jest również kontynuacją idei pedagogiki zabawy, dzięki temu warsztatowi zintegrujecie grupę, niecodziennie przeprowadzicie nie jeden sprawdzian, rozochocicie dzieci do nauki.

Uczestniczy otrzymują szczegółowy opis warsztatu w formie papierowej.

cena: 130 ZŁ

miejsce:
Gdyńska Szkoła Społeczna
Ul. Kapitańska 37
Gdynia Stocznia

_____________________________KWIECIEŃ 2018_______________________________

TYTUŁ WARSZTATÓW: Muzyka etniczna w zabawach dla dzieci NOWOŚĆ!!!

termin: 21 kwietnia 2018

sobota 9.00-13.00

(5 godz. dydaktycznych

PROWADZĄCA: Małgorzata Sikora, trener PSPIA KLANZA w Poznaniu.

Celem warsztatów jest przybliżenie poprzez muzykę tradycji, obrzędowości i klimatu indiańskich, afrykańskich i azjatyckich (Indie, Chiny) grup etnicznych. Uczestnicy podczas szkolenia oprócz nauki tradycyjnych tańców i zabaw, wykonają charakterystyczną dla tych grup biżuterię, zabawki i elementy strojów. Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic oraz studentów, którzy szukają inspiracji do pracy z dzieckiem.


DLA KOGO: Warsztaty adresowane są do nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic, terapeutów oraz studentów, którzy szukają inspiracji do pracy z dzieckiem.

cena: 100 ZŁ ( w cenie materiały do wyrobu zabawek i biżuterii)

miejsce:

Gdyńska Szkoła Społeczna
Ul. Kapitańska 37
Gdynia Stocznia

TYTUŁ WARSZTATÓW:  Biedroneczki są w kropeczki – proste tańce do polskich utworów NOWOŚĆ!!!

termin:  21.04.2018

sobota 13.30-17.30

(5 godz. dydaktycznych)

PROWADZĄCA: Małgorzata Sikora, trener II stopnia Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA w Poznaniu

Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, giętkość, pomaga w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami – są doskonałą formą aktywności fizycznej. Zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu, słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację ruchową. Pomagają konstruktywnie rozładować emocje
a także budują poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za partnera
i grupę. Celem warsztatów jest nauka prostych układów choreograficznych z rekwizytami do polskich piosenek lat 60-tych. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi oraz pracowników świetlic środowiskowych.

DLA KOGO: Warsztaty adresowane są do nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic, terapeutów oraz studentów, którzy szukają inspiracji do pracy z dzieckiem.

cena: 80 ZŁ

miejsce:

Gdyńska Szkoła Społeczna
Ul. Kapitańska 37
Gdynia Stocznia

UWAGA!!!!!

OSOBY KTÓRE ZECHCĄ UCZESTNICZYĆ W DWÓCH WARSZTATACH OTRZYMUJĄ ZNIŻKĘ KOSZT WARSZTATÓW WYNOSI 160 ZŁ

 

________________________MAJ _____________________________________

Tytuł warsztatów:  KLASYKA DLA SMYKA CZYLI WESOŁO GRA MUZYKA

METODA BATII STRAUSS  I NIE TYLKO W EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ

termin: 26 maja 2018

sobota 9.00-16.30.00

(10  godz. dydakt.)

Prowadzące: KATARZYNA MAKAREWICZ trener PSPiA KLANZA ŁÓDŹ

Warsztaty wykorzystują proste i krótkie utwory muzyki klasycznej. Zawiera naukę kilkunastu tańców i zabaw muzyczno-ruchowych, a także grę na instrumentach perkusyjnych (pertytury). Warsztat zawiera elementy pedagogiki muzycznej wg. C. Orffa i aktywnego słuchania muzyki wg. B.Strauss.

cena: 125 zł

miejsce:
Gdyńska Szkoła Społeczna
Ul. Kapitańska 37
Gdynia Stocznia

 

 

Na wszystkie warsztaty i spotkania prosimy o zabieranie ze sobą zmiennego obuwia.

* niższą opłatę płacą członkowie Stowarzyszenia (mający uregulowane składki członkowskie) oraz studenci dzienni (po okazaniu legitymacji)

Cennik warsztatów i spotkań na rok 2015/2016

(cena przeprowadzenia zajęć dla całej grupy do 30 osób)

Zajęcia 5 godz. dydakt. 800-950 zł*
Zajęcia 10 godz. dydakt. 1800-2300 zł*
Zajęcia 15 godz. dydakt. 2300-2800 zł*
Zajęcia 20 godz. dydakt. 2800-3200 zł*

Cena uzależniona jest od kosztów materiałów  papierniczych oraz ewentualnego noclegu trenera.

Do krótkich form warsztatowych (do 5 godz. dydakt.) prowadzonych poza Gdynią, doliczamy koszty dojazdu trenera.

Współorganizujemy również imprezy plenerowe o charakterze integracyjnym dla dzieci i dorosłych (festyny, urodziny, spotkania integracyjne ). Cena tych imprez uzależniona jest od czasu ich trwania, liczby uczestników, zakresu działań oraz odległości od Gdyni.

www.klanza.pl

zamówienia i zapisy  na warsztaty
biuro@klanza.pl

Biuro/księgowość

502 348 008

Prezes Oddziału Małgorzata Miechowska : 503 514 474

Centrum Szkoleniowe KLANZA

Centrum Szkoleniowe KLANZA  jest niepubliczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnopolskim, wpisaną do rejestru Ministra Edukacji Narodowej pod numerem DN. 2.14123/rej/18/00.

W ofercie Klanzy jest ok. 110 autorskich programów szkoleniowych. Zajęcia prowadzi 80 wysokokwalifikowanych trenerów i animatorów. Szkolimy głównie nauczycieli, ale także animatorów kultury, pedagogów, pracowników społecznych, katechetów. Wyróżnia nas specyfika i styl pracy ? znak firmowy Klanzy.