Wyjedziesz?

Do zobaczenia we Wrzeszczu

Większość czasu spędzają pod swoim domem,  na trzepaku albo w bramie i zwyczajnie się nudzą. Odpowiedzią na jedną z największych bolączek młodych wrzeszczan są działania podjęte w ramach społecznej rewitalizacji Dolnego Wrzeszcza.

?WYJDZIESZ?” to autorski projekt animatorek Polskiego Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów KLANZA skierowany do dzieci (od 7 do 12 lat) z Dolnego Wrzeszcza. Docieramy do nich poprzez zabawę, zwykłe podwórkowe gry, jak berek czy podchody, gry miejskie oraz wizyty w ciekawych miejscach we Wrzeszczu. Działania te zmierzają do tego, by młode pokolenie wrzeszczan wyszło poza swoje podwórko, ulicę i poznało swoją dzielnicę.

Poazujemy dzieciom, że w ich dzielnicy można robić coś naprawdę ciekawego. ?Od kuchni” poznają lokalne instytucje, zaglądają do miejsc, które wydawały im się dotąd niedostępne, czy z założenia nieciekawe. Z KLANZĄ wychodzą poza utarte szlaki.

Chcemy, by dzieci obejrzały kotłownię Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, dowiedziały się, jak funkcjonuje zaplecze sklepu, własnoręcznie ulepiły coś z gliny, weszły do starego wrzeszczańskiego browaru, zobaczyły redakcję portalu internetowego o Wrzeszczu, porozmawiały z dziennikarzami. We wszystkich tych miejscach, mimo że są tuż za rogiem, dzieci nigdy nie były. Dzięki ?WYJDZIESZ?” poznają lepiej swoich sąsiadów, poznają lepiej Wrzeszcz. Wyjdą.

„WYJDZIESZ?” to wstęp do długofalowych działań na rzecz dzieci z Dolnego Wrzeszcza, dlatego zapraszamy do współpracy wolontariuszy i organizacje, które chciałyby włączyć się w projekt.

Projekt realizowany dzięki wsparciu:
? Urzędu Miejskiego w Gdańsku, www.gdansk.pl
? Fundacji Wspólna Droga w ramach programu PARTNERSTWO DLA DZIECI, www.wspolnadroga.pl
? Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, www.gpec.gda.pl

Ewa Konopko, Gosia Sobczak – Zamorska

Przyjaciele projektu

Adam Wasilewski – FOTOGRAF www.adamwasilewski.com

KLUB INTEGRACJI ARTYSTYCZNEJ Winda, Gdański Archipelag Kultury www.winda.gda.pl

Chrom Skateshop www.chrom.com.pl

Garncarstwo – rękodzieło Monika Wieczorkowska ww.monikawieczorkowska.pl

Świetlica Caritas na Jesionowej www.gdansk.caritas.pl/nasze-placowki/placowka/2,8.html

Sklep z Grami Rebel www.rebel.pl

Studio Tatuażu Artystycznego Leżeć www.tattoo.gdi.pl/lezec_20080311.swf

Daria i Darek Ambrozik

Ania Czajewska, logopeda

Witraże Dominika Rowińska www.mojewitraze.blogspot.com/

Ścianka wspinaczkowa w Centrum Handlowym Alfa www.wspinalnia.pl

DZIĘKUJEMY!!! :)

Fotografia reklamowa

www.adamwasilewski.com